Hizmet Sözleşmemiz

Tarafınıza sağlanacak olan hizmetin maddesel olarak şartları belirlenmiş ve size sunulmuştur.İki taraflı mağduriyet yaşanmaması açısından lütfen tarafımızdan hizmet almadan önce hizmet şartlarımızı okuyup,onaylayınız ve daha sonra siparişinizi veriniz..

1- Taraflar


1.1: Bu sözleşmede hizmeti sağlayan taraf Fiberhosting Bilişim ve Internet Hizmetleri (Fiberhosting olarak anılacaktır) ile sitede "Hesap İşlemleri" başlığı altında "Kayıt ol" başlığı altında detayları ile belirtilen kişi/kurum(Müşteri olarak anılacaktır)

Fiberhosting'ya ait olan http://www.Fiberhosting.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin(Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu


2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Fiberhosting'ya ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından siteye üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyelik bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır. Eksik veya yanlış bilgi girişi sebebiyle doğabilecek her türlü olumsuzluktan müşteri sorumludur.

2.3: Site üzerinden Fiberhosting tarafından müşterilere verilen hizmet başlıkları şunlardır:

2.3.1 Alan adı tesci işlemleri,(domain)
2.3.2 Web Hosting servisleri (website yayını ve eposta hizmeti),
2.3.3 Sunucu Kiralama (dedicated server),
2.3.4 VDS,VPS (Sanal Sunucular)
2.3.5 SSL sertifika tescili,
2.3.6 Yazılım kiralama hizmetleri (Plesk,Cpanel,Windows işl.sistemleri)
2.3.7 Bu hizmetlere yönelik danışmanlık destek servisleri.

3- Sorumluluklar


3.1: Fiberhosting, müşterinin site üzerinden sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Fiberhosting ,ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2: : Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Fiberhosting tarafından bildirilecektir.

3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Fiberhosting, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde Fiberhosting tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken Fiberhosting tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6: Müşteri, Fiberhosting sitesinden aldığı (alan adı, hosting ve diğer hizmetlerin)kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.7: Müşteri , Fiberhosting'dan aldığı barındırma hizmeti dahilin de barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu kabul eder.

Söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Fiberhosting'ya herhangi bir kusur iletilemez.

Fiberhosting sayfaları yayınlamadan önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Fiberhosting kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Fiberhosting' nun kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Fiberhosting hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden yayından kaldırma ve silmek hakkına sahiptir.

3.8: Fiberhosting, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Fiberhosting müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Fakat buna rağmen Fiberhosting hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Fiberhosting sorumlu değildir.

Tüm hosting servis bedelleri müşteri tarafından Fiberhosting'ya ödenmediği taktirde servis süresi bitiminde Fiberhosting tarafından askıya alınır. Askıya alınan hosting servisinin verilerinin (tüm yazılımlar ve datalar) saklanması konusunda Fiberhosting'nun hiçbir yükümlülüğü yoktur. Fiberhosting'da barındırılan tüm verilerin yedeklenmesi ve arşivlenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

3.9: Fiberhosting, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain name tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain name'in sahibi müşteridir. Fiberhosting bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain name üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain name üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleblerini Fiberhosting en kısa sürede yapacaktır.

3.10 Müşteri, Fiberhosting'dan aldığı hosting hizmeti çerçevesinde kesinlikle SPAM eposta (toplu mailing) gönderemez. İnternet kullanıcılarını içerik, sıklık yada dosya boyutu açısından rahatsız edecek eposta gönderimleri yapamaz. İnternet kullanıcılarına istekleri dışında toplu ticari tanıtım eposta gönderimleri yapamaz. Fiberhosting bu tip durum da müşteriyi uyarmaksızın hesabını askıya alabilir ve/veya hosting sözleşmesini tek taraflı olarak fesh edebilir. Bu tip bir sözleşme feshi durumunda müşteri ye geri ücret ödemesi yapılmaz.

3.11 Yasak Aktiviteler
Fiberhosting servisleri ile aşağıdaki aktivitelerin yapılması kesinlikle yasaktır. Bu tip aktivitelerin gerçekleştirilmesi durumunda Fiberhosting servisi sınırlandırma, durdurma veya tamamen iptal etme hakkını saklı tutar.

3.11.1 Span Gönderimi
SPAM, alıcının isteği dışında toplu ve/veya ticari amaç taşıyan mesajların Internet yolu ile gönderimidir. SPAM gönderimi, Fiberhosting ' da olan güveni zedelediği gibi, aynı zamanda Fiberhosting sistemlerinde aşırı yüklenmelere sebep olarak, müşterilere sağlanan servislerde aksamalara neden olabilmektedir. Fiberhosting'dan SMTP röle servisi alanlar, SPAM gönderimi yapamazlar. Kendisine ait bir SMTP sunucusu bulunduran kullanıcılar, Fiberhosting'dan SMTP röle servisi alsınlar ya da almasınlar, kendi sunucularındaki SMTP röle servisini, SPAM gönderimini kolaylaştıracak şekilde korumasız ve 3. kişi/kurumların kullanımına açık şekilde çalıştıramazlar.

3.11.2 Fikir ve Sanat Eserlerine Yönelik Suçlar
Kişi ve/veya kurumlara ait copyright, tescilli markalar, servis markaları, ticari sırlar, yazılım korsanlığı ve patent haklarına karşı işlenebilecek ve "Fikir ve Sanat Eserleri Yasası", "Markalar Yasası", "Türk Ticaret Yasası", "Patent Haklarının Korunması Hakkındaki Yasa" kapsamında suç teşkil edecek davranışlar bu kapsamdadır. Ayrıca, kişisel haklara ve özel hayata tecavüz içeren davranışlar.

3.11.3 Genel Ahlaka ve Geleneklere Aykırı Davranış ve Yayınlar
Fiberhosting servislerinin, kamu tarafından kabul görmüş genel ahlak ve geleneklere aykırı davranışları gerçekleştirmek için kullanılması ve/veya buna aracı olunması.

3.11.4 Saldırgan ve Tehditkar Davranışlar
Fiberhosting servislerinin, 3. şahıs ve/veya kurumlara karşı saldırgan ve tehditkar davranışlar içerecek şekilde kullanımı.

3.11.5 Phishing Saldırıları Düzenlenmesi
Phising, kullanıcıların sahte internet sayfaları ve elektronik posta yoluyla kandırılarak kullanıcıya ilişkin kredi kartı bilgileri, banka hesap numaralarından bu hesaba ait internet şifresine kadar birçok özel bilgilerin ele geçirilmesidir.

3.11.6 Diğer Bilgisayar veya Ağlara Yasadışı Yollarla veya Yetkisiz Erişim
Başkalarına ait bilgisayar, kullanıcı hesabı veya ağlara yetkisiz veya yasadışı yollarla erişmeye çalışmak ("hacking" veya "hacker" olarak tanımlanan davranışlar) ve sistemlere yasadışı veya yetkisiz şekilde ulaşmayı sağlayacak diğer aktiviteler ("port scan", "stealth scan" v.b. aktiviteler) için kullanılması.

3.11.7 Virüs, Kurtçuk, Truva Atı v.b. Zarar Vericilerin Dağıtımı ile İlgili Aktiviteler
Internet virüsleri, kurtçuk, truva atı gönderimi veya "pinging", "flooding", "mailbombing", "denial of service" gibi, diğer kullanıcıların, Fiberhosting ağını veya buna bağlı diğer ağ, sistem, servis ve/veya cihazı kullanımlarında aksamaya sebep olacak aktiviteler.

3.11.8 Paylaşımlı Sunucularda Aşırı Kaynak Kullanımı
Hosting servisleri kapsamında Fiberhosting'nun verdiği Web Hosting, E-mail Hosting, Reseller Hosting ve VDS Hosting servisleri paylaşımlı donanımsal platformlar üzerinden verilmektedir. Web Hosting veya Reseller Hosting servisi kapsamında yayında olan bir web sitesinin aşırı yoğun trafik yaratması ya da aşırı kaynak kullanımı; E-mail Hosting veya Reseller Hosting servisi kapsamında kullanılan e-mail adreslerinden yoğun e-mail gönderimi ve/veya alımı yapılması; VDS Hosting servisi kapsamında kullanılan sanal sunucunun aşırı işlemci kullanması veya aşırı trafik yaratması durumlarında, aynı donanımsal platform üzerinden servis alan diğer müşterilerin servislerinin olumsuz etkilenmemesi için Fiberhosting önceden bildirim yapmaksızın kısa süreli veya süresiz hizmet durdurma hakkını saklı tutar. Hosting servisleri ile birlikte verilen aylık trafik ve disk limitlerinin aşılması durumunda, takip eden ayın ilk haftasında ek kaynak kullanım faturası kesilir.
3.11.9 Kripto Para Kazanımları (Mining)
Sanal ve fiziksel sunucu hizmetleri üzerinde gerçekleştirilmekte olan kripto para madenciliği işlemlerine firmamız tarafından izin verilmemektedir.Fiberhosting bu işlemleri gerçekleştirmekte olan kişi veya kurumlara ücret iadesi gerçekleştirmeden hizmetini sonlandırma hakkına sahiptir.

4- Süre


4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Fiberhosting'ya iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( ücret hususunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

5- Ücret


5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında sitede belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

5.2: Fiberhosting önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Döviz cinsinden olan ücretler fatura tarihindeki Garanti bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirası'na çevrilerek ödenir.

5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri, Fiberhosting sitesindeki iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya Fiberhosting'ya elden ödemekle yükümlüdür.

5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda Fiberhosting kur farkı ve vade farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6: Fiberhosting, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

6- Askıya alınma


6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Fiberhosting, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

7- Fesih


Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, Fiberhosting hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 15 iş günü önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.

Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8- İletişim ve bilgi adresleri


8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3: Fiberhosting sözleşme süresi içinde yazışmalarını üyelik bilgilerinde müşterinin belirttiği kontak eposta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap özeti gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9- Ücretin ödenmesinde temerrüde düşülmesi


9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda Fiberhosting kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2:Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Fiberhosting'nun dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3:Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde Fiberhosting'nun teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

10- Yedekleme ve Belge Gizliliği


10.1: Fiberhosting müşterilerin aldıkları hizmet türüne göre günlük,haftalık ve aylık olarak müşteri bilgilerinin yedeklerini tutmasına rağmen bilgi kaybı konusunda sorumluluk kabul etmeyecektir.Bilgilerin silinmesinden veya paylaşılamamasından Fiberhosting sorumlu değildir.
10.2: Alınan hizmetlerdeki kişisel veya kurumsal bilgiler 3. kişilerle asla paylaşılmayacak,güvenlik açısından sorun yaratan durumlarda bilgiler taraflara sormaksızın ortam üzerinden kaldırılacaktır.

11- Yetkili mahkeme ve icra daireleri


11.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 11 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin internet ortamında Fiberhosting'ya gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). Fiberhosting gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

11.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İzmir, Bayraklı Adliyeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.